Ads 468x60px

субота, 27 листопада 2021 р.

Як забезпечити безпеку дітей в Інтернеті

 

Прості рекомендації для батьків, які допоможуть максимально забезпечити дитині безпеку в Мережі 

На жаль, ми часто буваємо зайняті, і дитина може залишатися за екраном годинами. Електронні пристрої можуть приносити шкоду дітям. І ми говоримо не тільки про те, що через надмірне використання гаджетів у дітей можуть перенапружуватися очі і хворіти великі пальці рук. В Інтернеті діти можуть наражатися на небезпеку, навіть якщо вони знаходяться поруч з нами.

Діти і електронні технології

Щоб зрозуміти, яку роль відіграє Інтернет у нашому житті, розглянемо кілька фактів:

  • 95% дітей мають доступ до Інтернету;
  • 90% підлітків зареєстровані у соціальних мережах;
  • у 78% дітей і підлітків є смартфони;
  • 52% дітей і підлітків зізнаються, що хоча б один раз піддавалися кібербулінгу;
  • близько 40% підлітків отримували в соціальних мережах повідомлення непристойного змісту;
  • 56% дітей старшого віку залишаються онлайн у соціальних мережах протягом усього дня;
  • 5,6 млн профілів у Facebook належать неповнолітнім дітям;
  • у 60% дітей у віці від 8 до 12 років є мобільні телефони.

Поради з безпеки в Інтернеті для дітей

Розуміння всіх загроз, які є в Інтернеті, змушують батьків хвилюватися. Розглянемо кілька порад, які дозволять запобігти небезпеці, яка криється в Інтернеті.

1. Вимкніть зайві функції на мобільному телефоні дитини. Це попередить можливі випадки кібербулінгу.

2. Тримайте мобільні телефони у кімнатах, де постійно хтось буває. Коли дитина думає, що за нею хтось спостерігає або може побачити екран її телефону, вона менш схильна здійснювати небезпечні дії в Інтернеті.

3. Навчіть дитину правильної онлайн-поведінки. Починайте якомога раніше – це допоможе сформувати правильні звички.

4. Обмежуйте час, який дитина проводить за електронними пристроями. Педіатри й дитячі психологи не рекомендують давати доступ до гаджетів дітям до двох років. Дошкільнята і молодші школярі повинні використовувати гаджети тільки під наглядом батьків.

5. Будьте в курсі нових інтернет-тенденцій. Постарайтеся розібратися в нових соціальних мережах і визначте, чим вони можуть бути небезпечні для дітей.

6. Слідкуйте за дитиною в соціальних мережах. Іноді просто присутність батьків змушує дитину поводитися обережніше у соціальних мережах.

7. Поясніть дитині, що розголошувати в Інтернеті особисту інформацію небезпечно. Анонімність в Інтернеті – це ілюзія, і все, що дитина публікує або пересилає іншим людям, може бути оприлюднено.

8. Слідкуйте за тим, щоб дитина дотримувалась вікових обмежень, які встановлюються для окремих сайтів. Такі обмеження спрямовані на те, щоб дитина не переглядала неприйнятний контент, тому їх варто сприймати серйозно.

9. Використовуйте спеціальні програми, щоб блокувати сайти, якщо не хочете, щоб дитина мала до них доступ.

10. Домовтеся з дитиною. Чітко поясніть їй свої очікування і наслідки, які її чекають за порушення правил. Такий договір вимагає зобов'язань і з вашого боку – дотримуйтеся їх.

Безпека - понад усе

Сьогодні практично будь-який електронний пристрій може приймати сигнал Wi-Fi і підключатися до Інтернету. Ще кілька років тому для того, щоб захистити дитину від небезпек Інтернету, досить було відключити модем або встановити на комп'ютер фаєрвол.

Тепер цього недостатньо. Тому на батьків лягає додаткова відповідальність за безпеку дітей в мережі. Дотримуйтесь наведених вище рекомендацій – і ви зможете запобігти багатьом ризикам, пов'язаним з Інтернетом. Дитина зможе безпечно розважатися в Інтернеті і спілкуватися з однолітками.

https://childdevelop.com.ua/articles/upbring/10004/

0 коммент.:

Дописати коментар

 
 
Blogger Templates